Συντάχθηκε απο τον/την Administrator
Τετάρτη, 12 Αύγουστος 2020 14:48

Στο πλαίσιο του Συμφώνου Συνεργασίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας με τον Σύλλογο Μουσειοπαιδαγωγών Ελλάδος διοργανώθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη σε μουσεία και αρχαιολογικούς χώρους της Αθήνας για τους/τις φοιτητές/τριες του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης.

Φοιτητές και φοιτήτριες που παρακολουθούν το μάθημα «Μουσειοπαιδαγωγική Εκπαίδευση» με διδάσκουσα την κ. Χαρά Κανάρη και το σεμιναριακό μάθημα «Με ένα βιβλίο για το Μουσείο» με εισηγήτρια την κ. Θεοδοσία Ράπτου, επισκέφτηκαν τον αρχαιολογικό χώρο και το Μουσείο της Ακρόπολης καθώς και τον αρχαιολογικό χώρο και το μουσείο του Κεραμεικού. Θερμές ευχαριστίες στην κυρία Μαρία Παπαρούση, Πρόεδρο του ΠΤΔΕ για την υποστήριξη της πρωτοβουλίας αυτής και στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας για την παραχώρηση του λεωφορείου για τη μετακίνηση των φοιτητών/τριών.

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 12 Αύγουστος 2020 15:03